Po neuvěřitelném týdnu se nám podařilo dostat první kontejner :) Sice nás čekalo nemilé překvapení - jednak nám kontejner při přepravě poškodili a jednak se musel bohužel celý vyložit a zase naložit v Port de Paix, kde jsme u toho nebyli, protože řidič nám tvrdil, že složí kontejner z auta plný... Ale věci jsou nakonec v pořádku, i když trochu zmokly....
Konečně. Máme první kontejner z přístavu dopravený do Port de Paix, kde i v budoucnu bude naše základna. Všichni jsme hodně unavení, ale první krůček je za námi. Nyní v Port de Paix nakládáme věci na vrtání a také pomoc pro misii. Zítra odjedeme zpět do Baie de Henne.

Každý si už prošel aklimatizaci. Pavel má problémy se zády a také s ušima, Jindra z pětihodinové cesty na korbě a neustálého vyvažování trochu unavil svaly na nohou. Vlasta je zatím ok a já jsem si spálil pravou ruku, na kterou mi po cestě svítilo slunce.

Jeli jsme přes severní hory. Místy nádherná krajina. Na konci cesty nás čekal brod - cca 70-80 cm vody, cca 60 metrů. Tentokrát jsme to i díky pomoci místního navigátora zvládli.

Ve středu už opět v Port au Prince budeme jednat o vydání další techniky. Prosíme o modlitbu. Díky všem, kteří nás podporují. Dá-li Pán, budeme už příští týden vrtat.

Tým PRAGA-HAITI - Jirka, Jindra, Vlasta a Pavel

Fotografiehttp://www.praga-haiti.cz/Galerie/Foto-galerie/101102-Prvni-kontejner/