(st 13.1.2010 22:45) Eva (Dostálová - dobrovolnice na Haiti) je v pořádku, asi před hodinou jsem s ní mohl na chvíli přes mobil mluvit, než zase spadnul signál. Říkala jen, že celou noc nespala, protože všichni lidé u sester propadli panice a celou noc "vyváděli". V Port-de-Paix stále prší a malé záchvěvy zemětřesení se neustále vracejí.
Nejhorší situace je v hlavním městě, kde bylo epicentrum a celé je prakticky zničeno. Kněží, kteří jsou tu se mnou na exerciciích, se snaží dovolat ke svým příbuzným v PAP, ale jelikož všechny komunikační sítě kromě internetu vysadily, tak se jim to nedaří. Dostávají se nám jen sporadické a kusé zprávy o počtech mrtvých, ty si můžete najít také na internetu.

Atmosféra tady je velice stísněná, poněvadž snad není nikdo, kdo by o někoho neměl strach. Uvažujeme, jestli je lepší bezhlavá akce nebo se modlit. Já se vydám v každém případě zítra ráno do Gonaives a odtud se rozhodnu jak dál, jestli se vrátit zpátky do farnosti, nebo pokračovat do Port-au-Prince a nějakým způsobem se snažit pomoct.

Všichni jsme tady velice zdrceni a nejvíce nás trápí naše bezmoc. Modlíme se tedy, pokud to jde, a o to samé prosíme i vás.

+P. Roman Musil, OMI