Z pražského letiště odletí v neděli čtyřčlenný tým projektu Praga-Haiti. Na Haiti dorazí o den později. Na místě setrvá 45 dní, v jejichž rámci se zaměří na kontrolu (a případně opravu) čerpadel u všech našich studní.

2013 jaro 21 resizedProjekt Praga-Haiti zbudoval na Haiti celkem 33 studní. Některé se nacházejí v odlehlých oblastech, kam není jednoduché se dostat, přesto se však o to chce mise pokusit. „Podle aktuálních informací z Haiti je více než polovina studní mimo provoz, nebo funguje problematicky. Většinou se jedná o méně závažné poruchy. Chceme tyto závady odstranit,“ vysvětluje manažer projektu Praga-Haiti a člen mise Ivo Roškanin. „Poruchy jsou většinou způsobeny zničeným těsněním v různých částech čerpacího mechanismu. V každém případě bude ale třeba provést demontáž celé pumpy a vytažení sacích hadic, případně sacích trubek.“

Mise na Haiti vyrazí v následujícím složení - Jan Komínek, technik a logistik, Alojz Steigauf, technik a tlumočník do francouzského jazyka, Josef Kostka, technik a automechanik a Ivo Roškanin, technik a supervizor provedené práce. Tým by měl většinu času fungovat ve dvou samostatných tandemech.

Z Haiti se mise vrátí 8. března.