Novinky

Novinky jsou krátké zprávy o naší činnosti, ale také o aktuálním dění na Haiti. Obsáhlejší vlastní i převzaté texty si můžete přečíst v rubrice Články o Praga-Haiti. Nejnovější příspěvky se zobrazují také na úvodní straně našeho webu.
Petr Vacek z Praga-Haiti v ČT24

Včera byl hostem ČT24 Ing. Arch. Petr Vacek, který působil na Haiti v několika našich misích a je odborným garantem stavebních projektů v našem týmu. Záznam z diskuse o situaci na Haiti je zde https://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/224411000370320/, začíná v čase 49:25.

Dnes vychází osmistránková příloha o Haiti a naší rozvojové misi v Katolickém týdeníku.

Vážení přátelé, podporovatelé a sympatizanti rozvojové mise Praga-Haiti, přejeme Vám požehnané Vánoce a úspěšný nový rok!

V roce 2023 je bezpečnostní situace na Haiti stále kritická. Naše poslední servisní mise (údržba studní), s vysláním techniků na Haiti, proběhla v roce 2022. Snažíme se o maximální pomoc místním lidem prostřednictvím našeho haitského týmu a našich partnerů na Haiti.

Vážení a milí přátelé, podporovatelé, veteráni z misí, nadšenci do vétřiesek a náhodní návštěvníci, 

přejeme vám hezké Vánoce a požehnaný nový rok!

Po covidové pauze proběhla další mise na severozápad Haiti. Většina studní je v provozu. Fungují všechny pumpy, kde není alternativní zdroj vody. Po covidové pauze nás ale čeká ještě hodně práce. Provedli jsme základní údržbu našich strojů, kontrolu asi patnácti studní a opravu několika čerpadel. Společně s místními jsme dokončili novou studnu vyvrtanou v roce 2019. Proběhla betonáž, osazení pumpou a sací kolonou. Nová pumpa se nachází na okraji vesnice Baie-de-Henne, v osadě Cite la Coupé, kde probíhá výstavba nových chatrčí a domů.

Vážení přátelé!
Děkujeme za Vaši přízeň a přejeme Vám vše dobré v čase vánočním a v novém roce 2022!

Na Haiti odesíláme leteckou poštou 30 kg náhradních dílů na naši Toyotu Hilux. Díly v Evropě jsou o polovinu (některé o dvě třetiny) levnější, než na ostrově. Standardně je převážíme v kufrech při cestě na misi. Vzhledem k velmi špatné bezpečnostní situaci chceme

Dva dny po násilné smrti haitského prezidenta Jovenela Moise je karibská země stále v zájmu médií. Na dotazy Radia Proglas odpovídal Ing. Arch. Petr Vacek, který se čtyřikrát účastnil rozvojové mise na Haiti jako člen našeho týmu. Záznam si můžete přehrát zde. Rozhovor začíná v čase 11:20.