Fotbalové a volejbalové míče, pastelky a omalovánky – to jsou hračky, které v těchto dnech můžete věnovat chudým dětem na Haiti. Sbírka s názvem „200 míčů pro Haiti“ vstupuje do svého posledního týdne.

Není asi nutné dlouze vysvětlovat poměry, v nichž žijí děti ve vesnicích na severozápadě Haiti. Život v jednoduchých domcích nebo chatrčích, těžká manuální práce, nedostatek jakýchkoliv hraček... Naším cílem je skrze dary sesbírané v České republice přivézt alespoň trochu radosti do jejich dětství.
 
Během následujících dní je možné přinášet nové (nepoužité) hračky (míče, omalovánky, sady pastelek) na několik sběrných míst v ČR:
 
-Brno: Studentské centrum, Kozí 8: PO + ČT 17:00 – 19:00
-Brno: Kostel sv. Cyrila a Metoděje (Židenice): NE 09:00 – 09:55
-Brno: Kostel sv. Vavřince (Řečkovice): NE 11:00 - 11:30
-Olomouc: Kostel Panny Marie Sněžné: ST po mši svaté
-Blatnice pod Sv. Antonínkem: Kostel sv. Ondřeje: NE po mši svaté
-Broumov: Kadeřnický salon Alter Ego (Lípova 241): PO - PÁ 10:00 – 17:00
 
Sesbírané dary v druhé polovině června odvezeme lodí na Haiti, kde je naši vrtaři předají školám, řádům a farnostem, které se starají o místní děti, a s nimiž spolupracujeme. Tyto instituce je podle našich zkušeností nejlépe použijí pro rozvoj a užitek všech dětí, o něž pečují. Tento způsob distribuce nám na základě mnoha zkušeností přišel moudřejší, než dary rozdávat přímo konkrétním dětem – zamezí se tak závisti i majetkové nerovnosti mezi dětmi.
 
Děkujeme vám za vaše dary, které jste dosud ve prospěch haitských dětí věnovali. Ke dvěma stovkám míčům nám ještě několik desítek chybí, a proto budeme vděční za vaši štědrost i nadále!