Tým připraven, letenky zarezervovány. Tak lze krátce popsat stav příprav jarní mise projektu Praga-Haiti. Tři čeští vrtaři na Haiti odletí v pondělí 19. května odpoledne z pražského letiště Václava Havla.

„V těchto dnech spolu s realizačním týmem zařizujeme všechny důležité detaily, neboť důkladná příprava mise již zde v Česku je extrémně důležitá pro její výsledek v Karibiku. Na Haiti neseženete například spoustu náhradních dílů nebo jinou technickou výbavu. Nutné je také dobře připravit členy mise na jejich práci v náročných podmínkách haitského severozápadu,“ vysvětlil manažer projektu Ivo Roškanin.
 
Nový tým ve složení Jan Komínek (vedoucí mise a logistik), Václav Papež (vrtmistr) a Marek Domes bude společně trénovat příští úterý v Jablonném nad Orlicí. „Připravujeme jednodenní soustředění, jehož součástí bude jak teambuilding, tak předávání znalostí o haitském prostředí, nebo nácvik některých technických dovedností,“ doplnil Roškanin, který se za vrtařským týmem na Haiti vypraví během června.
 
Naši vrtaři by na Haiti podle předběžných plánů měli pracovat do konce srpna, nicméně finální termín jejich návratu se může ještě změnit. Záležet bude například na finančních možnostech projektu i na počtu vyvrtaných studní.