Praga-Haiti v médiích

Zde přinášíme přehled o publicitě našeho projektu v různých médiích. V rubrice si můžete přečíst archivované články a poslechnout nebo shlédnout audiovizuální záznamy. Nejnovější příspěvky v této rubrice se zobrazují také na úvodní straně našeho webu.
Ivo Roškanin z týmu Praga-haiti odpovídá na dotazy o Haiti v pořadu Odpolední Plus Českého rozhlasu. Záznam si můžete poslechnout zde v čase 17:34:57 až 17:39:45.

Aktuální vydání Katolického týdeníku se v příloze tentokrát věnuje projektu Praga-Haiti. Na osmi stránkách se dozvíte například o naší poslední misi, o tom, jak náročné je Haiti postavit základnu, o vodě (samozřejmě), místních lidech nebo kozách, jejichž bobky na Haiti zcela určitě překračují počet hvězd ve vesmíru. Pořiďte si nové vydání Katolického týdeníku!

Deník Právo publikoval v tištěné verzi článek informující o ukončené misi projektu Praga-Haiti. Krátký text představil základní úspěchy šestitýdenního pobytu českých techniků na Haiti, informoval o kontrole studní, o tom, že na některých místech byly vysázeny mangovníky a také o pokroku v projektu výstavby trvalé základny na Haiti. Publikován byl v pondělí 27. listopadu. 

Hostem ranního živého vysílání Českého rozhlasu v Pardubicích byl bezprostředně po návratu z podzimní mise 2017 manažer projektu Praga-Haiti Ivo Roškanin. V několika vstupech mluvil zejména o ukončené misi, ale také o podmínkách, které na Haiti panují. Vysílání se uskutečnilo ve čtvrtek 23. listopadu 2017. 

Článek tematicky zaměřený na misi rozvojového projektu Praga-Haiti publikoval Orlický deník. Zpráva vyšla na webu 10. října.

Pardubická Mladá fronta DNES se o víkendu (7. října) zabývala tématem mise Praga-Haiti. Informovala o cílech mise, jejím složení i předpokládaném ukončení. Zpráva vyšla také na zpravodajském serveru iDNES.

Informace o misi vypravované projektem Praga-Haiti zazněla několikrát v průběhu čtvrtečního dne (5. října) na rádiu Proglas, opakována byla i během pátku a soboty, kdy tým na Haiti skutečně odletěl. Publikován byl také článek na webových stránkách Proglasu.

Zpravodajský server aktualne.cz zveřejnil článek o koupi nového motoru do vrtací soupravy projektu Praga-Haiti. Motor s ručním pohonem byl pořízen zejména z peněz veřejné sbírky. Na Haiti nahradí stávající zařízení, které je již po stovce provedených vrtů značně opotřebované.

Český rozhlas Plus odvysílal 5. května v rámci reportážního cyklu Zaostřeno pořad věnovaný rozvojovému projektu Praga-Haiti. Dokument byl zaměřen zejména poslední misi. Hosty byli manažer projektu Praga-Haiti Ivo Roškanin, architekt Petr Vacek a vedoucí Katedry rozvojových studií na Palackého univerzitě v Olomouci Pavel Nováček.

Článek bilancující misi rozvojového projektu Praga-Haiti publikoval na svých webových stránkách Orlický deník. Zpráva vyšla 1. května.