Redaktoři České televize navštívili v první půlce ledna naše pracovníky na jižní Moravě a natočili s nimi několik krátkých rozhovorů do regionálních zpráv. Sestříhané rozhovory s velitelem mise Podzim´12 Janem Komínkem a s jedním ze zakladatelů projektu Praga-Haiti P. Zdeňkem Stodůlkou si můžete pustit na webových stránkách České televize.


Kromě rozhovoru si můžete na webu ČT přečíst také článek, který představuje projekt vrtání studní na Haiti. Zveřejňujeme zde alespoň začátek tohoto článku:

Pouhé dvě studny pro celou vesnici. Až tři hodiny chůze pro pitnou vodu. Tak vypadal ještě před třemi roky život v oblasti Baie de Henne na karibském ostrově Haiti. Situaci pomohl vyřešit dar z vesnice Blatnice pod Svatým Antonínkem na Hodonínsku. Místní lidé zaslali zemětřesením zničenému Haiti prostřednictvím projektu Praga-Haiti automobil Praga V3S, který slouží pro přepravu vrtné soupravy. Navíc do oblasti pravidelně vyjíždí skupiny dobrovolníků budovat studny.

Na počátku myšlenky pomoci Haiti stál farář Blatnice pod Svatým Antonínkem Zdeněk Stodůlka, který má na ostrově bývalého spolužáka. Od něj se dozvěděl o špatné situaci v zemi a rozhodl se jednat. "Dnes můžeme pomoc pro Haiti počítat už v milionech korun. Možná už to bude i k deseti milionům," popsal vývoj projektu Praga-Haiti Stodůlka.

Zbytek článku a také rozhovory s Janem Komínkem a P. Stodůlkou naleznete zde.