Haitské ministerstvo zdravotnictví ve středu varovalo před návratem epidemie cholery. V posledních dnech v nemocnicích kvůli nákaze skončilo 1000 lidí, nejméně deset osob na choleru zemřelo, informuje agentura AFP. Nákaza se objevila v okolí hlavního města Port-au Prince. "Víme o deseti mrtvých. Na 1000 lidí bylo hospitalizováno v oblasti Carrefour jižně od Port-au Prince," řekl Gabriel Timothe z ministerstva zdravotnictví. Podle něj za návrat cholery může období dešťů a špatná hygiena obyvatel.
V místech, kde se nové případy cholery objevily, budou pro nakažené lidi otevřena zdravotnická centra. "Podnikneme opatření, abychom situaci měli pod kontrolou," dodal Timothe. Haitská média, která citují některé místní úřady, mluví o více než padesáti nových obětech cholery. Tento počet ale ministerstvem zdravotnictví potvrzen nebyl.

Podle studie zveřejněné v březnu v britském lékařském časopise The Lancet je letos cholerou na Haiti ohroženo na 800 tisíc lidí. Až 11 tisíc z nich může zemřít.

Informace byly převzety od agentury Mediafax, na jejíchž stránkách si můžete přečíst celý článek týkající se nových případů cholery na Haiti.