Organizace Hand for Help dokončila přípravy projektu dlouhodobé pomoci Help Haiti Czech Republic. V rámci tohoto projektu postaví čeští dobrovolníci na Haiti komplex tří budov, které budou v místě sloužit jako trvalé zdravotnické zařízení. První tým zdravotníků a dobrovolníků odjíždí tuto neděli po dvanácté hodině odpoledne z nám. E Beneše (před budovou historické radnice) v Liberci.


Jakkoliv je podpora projektu za stany firem i fyzických dárců skutečně významná, je projekt Help Haiti Czech republic je ve své většině financován z podpory a darů poskytnutých samosprávními celky.

Na Haiti odjíždějí dobrovolníci Hand for Help naplnit záměr dárců, kteří projekt podpořili. I proto proběhne v jedenáct hodin před budovou historické radnice malý ceremoniál, kdy předseda senátu Parlamentu České republiky MUDr. Přemysl Sobotka předá týmu Hand for Help českou vlajku.

Za Liberecký kraj pak předá vlajku statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Ing. Lidie Vajnerová a další vlajky předají zástupci Statutárního města Liberce a Jihomoravského kraje.

Z Liberce odjíždí tým Hand for Help do Prahy, kde na místě proběhne setkání s představiteli hlavního města ČR. Také zde převezmou liberečtí dobrovolníci vlajku Hlavního města Prahy. Toto zastavení by mělo být na území České republiky poslední.

V odpoledních hodinách autobus zamíří na cestu do Paříže, odkud členové a členky týmu humanitárního projektu Help Haiti Czech Republic odlétají přímým letem (1x mezipřistání na ostrově Pointe au Pitre, celková doba letu 10 hodin) na mezinárodní letiště Port-au-Prince, Haiti).

Zdroj: Hand for Help.