"Chtěl na Tahiti, vrtá studny na Haiti" - tak zní titulek rozhovoru se členem našich vrtařských misí na Haiti Miroslavem Farkasem. Ten je především automechanikem našich misí, v současnosti však pracuje také jako náhradní vrtmistr. Před odletem na podzimní misi mu položila několik otázek redaktorka měsíčníku Šalina.


Šalina je bezplatným časopisem brněnského Dopravního podniku a můžete ho v těchto dnech vidět ve většině vozů MHD, které jezdí po moravské metropoli. V současném čísle najdete na straně 7 celostránkový rozhovor s Mirkem Farkasem v rubrice Rodáci a odrodilci. Listopadové číslo s rozhovorem si také můžete stáhnout z webových stránek nebo samotný rozhovor přečíst v elektronické podobě na tomto odkazu.

Jen jako ochutnávku přinášíme krátký úryvek z rozhovoru o tom, jak se Miroslav Farkas vlastně dostal k projektu Praga-Haiti:

Jak jste se vůbec k projektu sdružení Fidcon dostal?

Zcela náhodou. Surfoval jsem po internetu a hledal místo, kam budu dál cestovat, což je můj velký koníček. Zvažoval jsem, že bych se vydal na Tahiti, jenže jsem udělal překlep… Na obrazovce mi naskočil odkaz Praga a Haiti, zaujalo mne, že vidím českou pragovku někde v Karibiku a hledal dál, až jsem našel informaci, že hledají mechaniky a další profese. Poslal jsem životopis a čekal...


Jak to bylo dále si můžete přečíst v časopise Šalina buď v brněnských vozech MHD nebo v elektronické podobě na webu.