Poslední den před odletem na Haiti se na sraz našich vrtařů dostavilo několik zástupců celostátních i regionálních médií. Chceme i vám prezentovat ty nejvýznamnější články a reportáže, které v souvislosti se začátkem naší podzimní mise vznikly:


Česká televize
 
V pořadu České televize Události v regionech byla v pondělí 9. září vysílána rozsáhlá zpráva o začátku naší mise. V rámci zprávy promluvil v živém vstupu do Událostí i jeden z vrtařů chystajících se na Haiti, Miroslav Farkas z Brna. Celou zprávu můžete vidět nawebu České televize v čase 18:20 min.
 
Český rozhlas Radiožurnál
 
Za našimi vrtaři přišla také reportérka Českého rozhlasu 1 Radiožurnál. Vyzpovídala většinu našich vrtařů a zprávu o odletu naší mise vysílaly stanice ČRo1 Radiožurnál a ČRo Brno ve zprávách během celého úterý 10. září. Krátkou zprávu s částí rozhovoru s Miroslavem Farkasem a manažerem projektu Praga-Haiti Václavem Vackem si můžete přečíst a poslechnout na webových stránkách Českého rozhlasu.
 
Deník, Proglas, Týdeník 5+2
 
O odletu našich vrtařů informovalo také Radio Proglas a tématu se věnoval také Hodonínský deník, který informoval o naší misi z hlediska Jana Komínka a Kristýny Lungové, kteří pocházejí právě z Hodonínska. Těsně před odletem pak vyzpovídala velitele začínající mise Jana Komínka poslední novinářka. Rozhovor s šéfem vrtařského týmu o práci i životě na Haiti si můžete přečíst na webových stránkách Týdeníku 5+2.