Projekt Praga-Haiti vysílá v červnu na Haiti lodí kontejner s nákladem pro naši rozvojovou činnost na Haiti. V zásilce chceme poslat i hračky pro děti ze severozápadu ostrova. Proto jsme se rozhodli uspořádat sbírku s názvem 200 MÍČŮ PRO HAITI. Budeme rádi, když se k ní připojíte i vy!


Sbírka 200 MÍČŮ PRO HAITI
 
Haiti patří podle většiny aktuálních statistik mezi 10 nejchudších zemí světa. Právě na rozvoj severozápadní části této země se specializuje český rozvojový projekt Praga-Haiti. Kromě dlouhodobého vrtání studní s pitnou vodou nyní pořádá sbírku „200 míčů pro Haiti“.
 
​Není asi nutné dlouze popisovat haitskou realitu, kdy většina dětí nemá absolutně žádné hračky a de facto minimum jakýchkoliv školních potřeb. Proto jsme se rozhodli uspořádat sbírku hraček pro děti na severozápadě Haiti, kde dlouhodobě působíme.Konkrétně pak na Haiti chceme poslat tyto druhy hraček:
 
-Fotbalové + volejbalové míče
-Sady pastelek
-Omalovánky
 
Sesbírané dary v druhé polovině června odvezeme lodí na Haiti, kde je naši vrtaři předají školám, řádům a farnostem, které se starají o místní děti, a s nimiž spolupracujeme. Tyto instituce je podle našich zkušeností nejlépe použijí pro rozvoj a užitek všech dětí, o něž pečují (Tento způsob distribuce nám na základě mnoha zkušeností přišel moudřejší, než dary rozdávat přímo konkrétním dětem – zamezí se tak závisti i majetkové nerovnosti mezi dětmi).
 
Dary je možné přinést na tato sběrná místa:
 
-Pondělí: 17:00 - 19:00 Studentské centrum, Kozí 8, Brno
-Čtvrtek: 17:00 – 19:00 Studentské centrum, Kozí 8, Brno
-Neděle: 09:00 – 09:55 kostel sv. Cyrila a Metoděje, Brno-Židenice (Gajdošova 84)
 
Hračky na Haiti vybírají také ve farnosti Blatnice pod sv. Antonínkem na Hodonínsku.
 
Pokud chcete sbírku podpořit a nejste z okolí Brna, můžete nás informovat na našem facebookovém profilu, nebo na e-mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Pro dary si buď můžeme přijet, nebo se můžeme domluvit na zaslání poštou nebo na jiné formě jejich předání.
 
Sbírka trvá do 11. června 2014 a budeme velmi rádi, když ji podpoříte svými dary!
 
Poznámka: Prosíme, abyste do sbírky věnovali pouze nové, nepoužité dary. Děkujeme.