K několika zásadním změnám došlo v uplynulých dvou týdnech v rámci realizačního týmu projektu Praga-Haiti. Tou nejdůležitější je výměna manažerů projektu, který nově povede Ivo Roškanin, jenž stejně jako dosavadní manažer Václav Vacek pracuje v občanském sdružení Fidcon.


Podle nového manažera Iva Roškanina byla výměna zodpovědných za projekt Praga-Haiti společným rozhodnutím, které vyplývalo z rozdílného dlouhodobého pracovního vytížení jednotlivých členů Fidconu„Neznamená to, že Václav Vacek v projektu končí. Jsme i nadále v kontaktu a většinu rozhodnutí budeme společně konzultovat“, sdělil Roškanin.
 
"Naším cílem je stabilizovat projekt a připravit novou koncepci práce na Haiti."
 
Jedním z hlavních cílů nového manažera bude práce na další koncepci projektu, vyhodnocení a stabilizace hlavních procesů. „Za těch několik let všichni lidé zapojení v projektu udělali velký kus práce, často pod velkým tlakem nedostatku financí, času a pod tlakem nejistoty, zda se další krok povede. Situace nás někdy nutila řešit dilema - jít do rizika nebo skončit. Nyní má projekt na svém kontě přes třicet studní, velké množství zkušeností, schopný tým, je obklopen komunitou dárců, přátel, příznivců, dobrovolníků. Je třeba se zastavit a zvážit, co dál a také jak dál“, řekl Ivo Roškanin. Ten také naznačil, že by do konce roku 2013 v rámci projektu měla vzniknout širší rada projektu, která bude připravovat některá strategická rozhodnutí o našich budoucích aktivitách na Haiti. Členem této rady bude samozřejmě i Václav Vacek.
 
Více informací o budoucnosti naší současné mise na Haiti i o dění v rámci realizačního týmu projektu vám poskytneme v první polovině příštího týdne.