Chcete podpořit projekt Praga-Haiti a je vám méně než 18 let? Přijde vám, že pokud studujete, nemáte prostředky ani možnosti věnovat peníze na dobročinné účely? Nově můžete podpořit projekt Praga-Haiti na webových stránkách Čtení pomáhá. Stačí přečíst jednu z vybraných knih, vyplnit kontrolní test a váš „kredit“ 50 Kč věnovat na výstavbu studni na Haiti.


Četbou knih můžete postavit studnu na Haiti

Právě výstavba studny u školy v Desforges na severozápadě Haiti je jednou z aktivit, kterou v měsíci říjnu podporuje projekt Čtení pomáhá. Tento projekt se zaměřuje na rozšíření četby knih mezi žáky a studenty a zároveň umožňuje dětem a mládeži podílet se na charitativní činnosti. Děti jsou k četbě motivovány finanční odměnou 50 korun, kterou však nezískávají pro sebe, ale věnují ji na jeden z vybraných charitativních projektů. Každý rok se tak různým nadacím rozdělí 10 miliónů korun. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou právě dětští čtenáři. Každý z čtenářů, který se zaregistruje na webových stránkách projektu, přečte některou z doporučených knih a správně zodpoví kontrolní otázky k dané knize, získává kredit 50 korun. Ten pak věnuje na některou z nabízených konkrétních charitativních akcí. Knihy zařazené do projektu jsou vybírány v celorepublikové anketě o nejlepší dětskou knihu. V odborné porotě, která knihy navrhovala, byli osobnosti, jako je Zdeněk Svěrák, Marek Eben, Alena Ježková, Jiří Dědeček a Martin Roman, který je iniciátorem a donátorem projektu.
 
Děti podpoří své vrstevníky na druhé straně planety
 
Jedním z nových cílů, pro něž bude určen výtěžek z projektu Čtení pomáhá a Nadace Martina Romana, je vybudování studny v blízkosti školy ve vesnici Desforges – nedaleko městečka Bombardopolis v departmentu Nord-Ouest. Děti, které do této školy chodí, musí takřka všechen volný čas strávit na cestě pro vodu a zpět. Navíc v podstatě nikdy nemají dostatek vody, aby se napily nebo si umyly ruce. Vybudování studny v jejich vesnici by jim život nejen zpříjemnilo, ale úplně změnilo. Po vyučování by se mohly věnovat úkolům, mohly by si hrát, pracovat, nebo se každý den umýt. Vybudování studny pak samozřejmě provedou vrtaři z projektu Praga-Haiti.
 
Doporučte projekt Čtení pomáhá ve své rodině
 
Pokud jste již překročili středoškolský věk a nemůžete se do četby v rámci projektu Čtení pomáhá zapojit, budeme rádi, když náš profil doporučíte svým dětem, vnukům, synovcům a  neteřím, ať nás podpoří četbou knih v rámci projektu Čtení pomáhá... Společně tak zaplatíme vybudování jedné studny na Haiti!:-)
 
Více informací naleznete na těchto odkazech: