V Pardubicích se od pátku 17. května uskuteční Multikulturní týden. Týden plný nejrůznějších akcí, projektů a výstav bude patřit cizím národům, exotickým kulturám a z velké části také projektu Praga-Haiti!


Jak píší organizátoři Multikulturního týdne (Centrum na podporu integrace cizincůEurope Direct Pardubicestatutární město Pardubice a firma Foxconn CZ), hlavním smyslem celého Týdne je"vytvořit neformální prostor pro vzájemné setkávání majoritní společnosti s cizinci na území města Pardubic, poznat blíže různé kultury, zažít netradiční zážitky a v neposlední řadě prezentovat jednotlivé partnery akce."

Organizátoři akce také každoročně v rámci Multikulturního týdne (17. 5. - 24. 5. 2013) podporují vybrané zahraniční rozvojové projekty Čechů - rodáků nebo obyvatel z Pardubic či celého kraje. Letos byl vybrán projekt Praga-Haiti, který se zaměřuje na budování studní s pitnou vodou na Haiti a jehož realizátorem je občanské sdružení Fidcon z Jablonného nad Orlicí.
 
Slavnostního zahájení se zúčastní i česká Miss Earth Monika Leová
 
Během celého Multikulturního týdne se tedy uskuteční několik akcí, které budou náš projekt prezentovat a během kterých se budou vybírat finanční prostředky na stavbu jedné konkrétní studny. Hlavním bodem bude zřejmě Slavnostní zahájení 4. ročníku Multikulturního týdne, jež se uskuteční v pátek 17. 5. 2013 od 18:00 hodin v KD Hronovická v Pardubicích.
 
Na programu je kulturní vystoupení českých i zahraničních interpretů, ochutnávka multikulturních specialit a závěrečná aukce originálních předmětů, které dovezli čeští vrtaři letos z Haiti (mačeta, klobouk a ručně malované velké obrazy), ve prospěch projektu Praga-Haiti. Aukci ve prospěch tohoto projektu svojí přítomností podpoří Monika Leová - Česká Miss Earth 2013! 
 
Další akce konané na podporu projektu Praga-Haiti v Pardubicích
 
Kromě slavnostního zahájení se můžete v Pardubicích během těchto týdnů setkat s těmito akcemi spojenými s naším projektem:
 
-7. 5. - 16. 5.     Na Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole v Pardubicích se uskutečnila výstava fotografií o našich studních na Haiti spojená se sbírkou školních potřeb, výtvarného materiálu a sportovního vybavení pro děti ze Základní školy Sv. Marie Goretti v Baie de Henne na Haiti.

-6. 5. - 24. 5.     V kavárně Bakla Café (Pod Sklípky 112, Pardubice) bude možné zakoupit si produkty spojené s projektem Praga-Haiti. Přijďte ochutnat haitský rum, zakoupit si propagační trička či montérky a podpořit dobrou věc. Výtěžek z prodeje je věnován projektu výstavby studní na Haiti.

-17. 5. - 24. 5.    Žáci prvního stupně Základní školy Bratranců Veverkových v Pardubicích budou malovat pro své vrstevníky v Baie de Henne obrázky, které společně se sbírkou školních potřeb a výtěžkem finanční sbírky poputují prostřednictvím pracovníků projektu Praga-Haiti na do Karibiku.

-17. 5. – 24. 5. V prostorách pardubického obchodního centra AFI Palacebude k vidění výstavy fotografií a předmětů projektu Praga-Haiti. Dne 17. května proběhne v rámci zahájení celého festivalu od 15 hodin tanečně-hudební vystoupení ugandské performerky Joseline Amutuhaire a jejího manžela, perkusisty Tomáše Ondrůška.
 
Dále bude možné naši Pragovku a spolupracovníky projektu Praga-Haiti potkat 18. května na Mezinárodním sportovním dni v areálu TJ Sokol na Olšinkách, 19. května na Bubenické feiře – bleším trhu v Bubeníkových sadech, nebo 24. května během Multikulturního jarmarku na Perštýnském náměstí.
 
Kompletní program Multikulturního týdne pak můžete nalézt na webových stránkách celého festivalu. Pokud byste chtěli znát všechny podrobnosti, je možné sledovat také facebookové stránky MKT.