Na konci března nám napsala jedna členka našeho Klubu přátel e-mail, v němž vyjádřila přání podpořit vrtání studní tak, že zaplatí kompletní náklady na vybudování jedné celé studny na Haiti. Po doladění potřebných náležitostí se dohoda v minulém týdnu stala skutečností, a tak už druhá studna na Haiti bude výsledkem dobrého skutku jednoho konkrétního člověka.


Po rodině Živnůstkových, která financovala studnu loni na podzim, se jedná o dárkyni, která nechtěla být jmenovaná. Ve svém e-mailu však vysvětlila, co jí k tomuto kroku vedlo:

„Jsem opravdu moc ráda, že bude vybudována nová studna. Je to pro mě radost, že jsem mohla ty peníze dát na takový dobrý účel, a tak aspoň trošku pomoct lidem, kteří pro vodu chodí hodně daleko. 

Od doby, kdy jsem se trochu více dověděla o vaší činnosti, o tom, kolik námahy stojí vrtání studní a o tom, kolik radosti přinese, když se to podaří a naopak, kolik smutku stojí, když uděláte vrt, ve kterém voda není... vracely se mi myšlenky na Haiti hlavně v koupelně nebo v  kuchyni - prostě v těch chvílích, kdy jsem jenom otočila kohoutkem a voda tekla. Myslela jsem často na ty žíznivé lidi a mému rozhodnutí také "dopomohl" nový papež František, který hodně myslí na chudé a vyzývá k tomu také všechny věřící. No a tak to vlastně vzniklo :-). A jsem moc ráda, že jsem to udělala. Jak sami vidíte, nic zvláštního v tom nebylo..."
 
Nová studna, kterou naši vrtaři vyvrtají pravděpodobně během podzimní mise, proto bude nést na přání sponzorky jméno František!