Minulý víkend uskutečnili naši vrtaři poslední pokus zajistit vodu obyvatelům vesničky Petite-Anse. V jejím okolí vrtali naši pracovníci letos i loni celkem pětkrát, nicméně vždy byli neúspěšní (buď navrtali slanou vodu, nebo se jim vrt nezdařil). Zveřejňujeme tedy jejich zprávu o šestém pokusu, kterou po víkendu poslali e-mailem do ČR:
"Dnes jsme navrtali vodu! Přesně jak Vlastík ráno předpověděl, ukrývala se ve 45 metrové hloubce. Avšak ke smůle naší i místních lidí je slaná. Ani šestý pokus nevnesl radost do očí vyprahlých vesničanů v Petite-Anse. Měli byste vidět okamžik, kdy voda vytryskla z vrtu. Lidé vyskočili a začali zpívat a tleskat radostí. Jaké však bylo jejich zklamání, když vodu ochutnali a zjistili, že je slaná. Někteří tomu nechtěli uvěřit a začali přesvědčovat ostatní, že je sladká. Nastala hádka a jedni přes druhé začali vykřikovat: "Je sladká, je sladká!" Byly to však jenom výkřiky zoufalství, jako když si někdo nechce přiznat tvrdou a neúprosnou realitu a opije se v hospodě.

Vycítili jsme v jejich očích jen smutek a beznaděj. Seděli a dívali se na nás, jako by tomu stále nechtěli uvěřit. Nespustili z nás oči, ani když už jsme balili vrtařské nářadí a ještě když jsme odjížděli, tak jich skupinka seděla pod keřem vedle vrtu a nechápavě se na něj dívala...

V Petite-Anse jsme každopádně prohospodařili nejvíce prostředků za všechny mise dohromady. Šest pokusů a šest nezdarů, k tomu všem ztracená korunka a bezpočet litrů nafty. Přesto nelitujeme, že jsme pro ně tu námahu podstoupili. Byla to energie vydaná těm nejposlednějším, doslova na poušti, kde nic není, jen slaná voda moře. Kéž Bůh dá těmto vesničanům požehnání alespoň v podobě deště, který by jim smyl z očí slzy. Loučíme se z petite-Anse s modlitbou za ně a s důvěrou v Boží milosrdenství."

Připojujeme také aktuální informaci z Haiti: Naši vrtaři měli v týdnu drobnou virózu, která jim znemožnila pracovat na přímém slunci, nicméně všechno zdárně překonali a v těchto dnech znovu vyráží vrtat studny.