Rozhodnutí o konečném termínu naší nové vrtařské mise na Haiti padlo. Čtyřčlenná mise pracovníků projektu Praga-Haiti odletí na karibský ostrov 31. ledna 2012. Jejich cílem je dále rozvíjet pomoc, kterou lidem v severozápadní oblasti Haiti nabízíme - budovat studny s pitnou vodou v místech, kde se lidem vodních zdrojů nedostává.
V úterý 31. ledna v 10 hodin dopoledne odletí čtyři zástupci projektu Praga-Haiti z pražského letiště do USA. Tam přespí a druhý den ráno odletí do hlavního města Haiti Port-au-Prince.

Nová mise se skládá celkem z pěti lidí. Na konci ledna na Haiti odletí P. Roman Musil, Václav Vacek, Vlastimil Petrůj a Marián Hrabec. V polovině března pak Vlastimila Petrůje a P. Musila vystřídá slovenský člen naší mise Anton Peciar. Ten na ostrově zůstane s Mariánem Hrabcem do konce května. Václav Vacek bude na Haiti pracovat prvních 14 dní v únoru. Jeho úkolem bude společně s P. Musilem jednat o možné spolupráci s místními úřady či neziskovými organizacemi působícími na Haiti a také o širším využití naší techniky na ostrově. Cílem ostatních pracovníků bude celé čtyři měsíce pokračovat ve vrtání studní v okolí městečka Baie-de-Henne.

Budeme rádi, když na naše vrtaře budete myslet. Čeká je nelehký úkol, protože situace na Haiti je stále velice náročná, a to kvůli nestandardním klimatickým, hygienickým i bezpečnostním podmínkám. Můžete na nás vzpomenout i v modlitbě, abychom skutečně mohli na ostrově pomáhat lidem v nouzi a nemuseli řešit jiné, zástupné problémy. Je možné také přispět na podporu mise finančním darem prostřednictvím DMS  nebo vkladu na účet . Misi realizujeme ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnické a sociální služby sv. Alžběty, náklady na vyslání našich pracovníků a budování studní jsou však nemalé - pohybují se kolem hranice 1 milionu Kč (v závislosti na počtu vybudovaných studní).

O průběhu mise, o nových studní i o situaci na Haiti budeme pravidelně informovat prostřednictvím našich webových stránek www.praga-haiti.cz  a také prostřednictvím našeho profilu na Facebooku.