Dobře dopadla premiérová cesta nového manažera projektu Praga-Haiti Iva Roškanina do Karibiku. V polovině minulého týdne přistál v hlavním městě Port-au-Prince, kde se setkal i s naším vrtařským týmem.

Naši pracovníci zatím zůstávají v hlavním městě, kde řeší některé provozní záležitosti (výměna zničeného ložiska na Santaně, příprava grantového projektu v oblasti Port-au-Prince). Právě v úterý čeká náš tým důležitá jednání na ředitelství MINUSTAHu a také s úřadem DINEPA, který má na starosti záležitosti kolem vody a kanalizace v celé zemi. 

Více informací o aktuálním stavu a plánech aktuální vrtařské mise se můžete dočíst ve článku na našich webových stránkách.
 
Státní svátek u příležitosti výročí haitské revoluce v roce 1804
 
Dnes mají vrtaři „vynucené volno“, neboť na Haiti se slaví státní svátek na památku bitvy u Vertières, která rozhodla o úspěchu revoluce černošského obyvatelstva na Haiti v roce 1804. Vzhledem k tomu, že jsou města plná slavících Haiťanů (jak můžete ostatně vidět na fotce), je bělochům doporučeno, aby do ulic zbytečně nevycházeli.
 
Aktuální zprávy z Haiti: V Port-au-Prince byla dnes (pondělí 18. 11.) velká demonstrace, při níž nebyl nikdo zraněn. Ve městě Cap Haiten bylo postřeleno 6 demonstrantů, pravděpodobně policií. Ještě to asi bude mít malé dozvuky, ale když prý pojedeme tam, kudy jezdí i jiná auta, tak bychom měli být mimo ohrožení!