Vrtařský tým se hlásí z Haiti s radostnou zprávou. V pátek 1. listopadu se podařilo navrtat další studnu a to tentokrát v Mole st. Nicolas. Nová studna je hluboká 20 metrů a dostala jméno František. Více informací posílá z Haiti Kristýna Lungová:


Úspěšná studna za jeden den práce
 
Vyvrtání úspěšného vrtu se podařilo během jediného dne práce na samém konci městečka Mole st. Nicolas, tedy tam, kde mají lidé ke studni uprostřed města dost daleko. Navíc nová studna nebude sloužit jen okolním obyvatelům, ale bude také hojně využívaná rybáři, kteří vodu přepravují na protější poloostrov, kde nejsou žádné vodní zdroje. Během vrtání neměl náš náhradní vrtmistr Mirek Farkas žádné velké problémy, jen podloží občas pozlobilo. Studna je nyní úspěšně zapažená a na ní je položena betonová deska, která je připravena pro nainstalování elektrické pumpy.
 
Jsme velice rádi, že se nám novou studnu podařilo vyvrtat také kvůli okolnostem, které současnou misi provázejí. Nejprve musel kvůli vážným osobním důvodům odletět z Haiti původní vrtmistr Patrik Kutaj, jeho zástupce Mirek Farkas pak v předminulém týdnu navrtal dva suché vrty hluboké 80 metrů. Dobrou zprávou také je, že vrtání v této oblasti nekončí. Náš vrtařský tým nyní pokračuje v práci v Carénage – ve výše poležené oblasti několik kilometrů od Mole st. Nicolas. 
 
Studna získala jméno po současném papeži
 
Nová studna dostala jméno, které pro ni vybrala její sponzorka, která si nepřeje být jmenovaná. Jedná se o členku našeho Klubu přátel, která na jaře letošního roku věnovala 130 000 Kč na výstavbu jedné konkrétní studny. Tu se rozhodla pojmenovat František, podle současného papeže, který ji svými činy inspiroval k rozhodnutí studnu zaplatit. Ve zprávě na našich webových stránkách se můžete dozvědět více informací o tomto činu, za nějž jsme velmi vděční!
 
Více o Mole st. Nicolas
 
Mole st. Nicolas je malé městečko na pobřeží Karibského moře. Podle místních obyvatel právě tato malebná zátoka byla první zastávkou při plavbě Kryštofa Kolumba (oficiální zdroje jako první místo uvádí Bahamské ostrovy). Díky této události by mohlo městečko těžit z velkého turistického ruchu, bohužel jakémukoli rozvoji brání chudá infrastruktura a nerozvinutý servis pro turisty. Věříme, že výstavba studní bude prvním krokem k tomu, aby se situace v této oblasti obrátila k lepšímu!