V pondělí 25. listopadu pozdě večer se u bahamských břehů potopila loď s nelegálními imigranty z Haiti. Nejméně 140 Haiťanů, kteří se na přetíženém nákladním člunu plavili, skončilo ve vlnách Karibského moře. Podle zprávy, kterou vydaly Bahamské obranné síly, se 110 lidí podařilo zachránit, dalších 30 Haiťanů však ve vlnách Karibiku zahynulo. Na záchranné akci se podílely jak Bahamské, tak i Americké námořní záchranné týmy.


Přetížená loď se po moři plavila 9 dní
 
Haiťané se na přetížené lodi pokoušeli dopravit zřejmě k pobřeží USA. Na fotografiích, které pořídily helikoptéry, byla loď zaplněná do posledního místa a
evidentně přetížená. Podle šéfa Americké pobřežní stráže v Miami Gabe Sommy se člun plavil po moři minimálně 9 dní a žádný z pasažérů neměl záchrannou vestu. Tragédie se stala zhruba 250 mil jihovýchodně od břehů Floridy.
 
Podobná tragédie není výjimkou
 
Podle Sommy se jedná v posledních několika týdnech již o druhý neúspěšný pokus nelegálního vstupu Haiťanů na území USA, který si vyžádal oběti mezi imigranty. Na konci října zemřeli při podobném incidentu čtyři Haiťané. Celkem se o nelegální vstup do USA ročně pokusí několik tisíc Haiťanů. Haitský prezident Michel Martelly ve svém dnešním prohlášení vyjádřil lítost a slíbil, že se jeho vláda pokusí zintenzivnit obnovu země a vytváření pracovních míst, aby ukončil pokusy Haiťanů na nelegální imigraci do Spojených států, které často končí tragickým způsobem.
 
Zdrojpraga-haiti.czhaitilibre.combahamaspress.com.