Praga-Haiti

Projekt Praga-Haiti získal klíčového partnera pro rok 2014. České studny na Haiti bude nově spolufinancovat významná americká nezisková organizace Food For The Poor. Celá spolupráce se dojednávala takřka půl roku. Během jarní mise byly podepsány patřičné smlouvy a na začátku července jsme získali první část finanční podpory. Ta je určena pro výstavbu 6 konkrétních studní v severozápadním regionu (Nord Ouest).

Americká křesťanská nezisková organizace Food For The Poor existuje již od roku 1982 a sídlí na Floridě. Zaměřuje se na pomoc čistě na Americkém kontinentu, přičemž působí v 17 státech Severní, Střední a Jižní Ameriky. Mezi hlavní oblasti působení patří především rozvoj v oblasti vzdělání a lékařské pomoci. Iniciuje také programy na podporu extrémně chudých oblastí, mezi nimiž má Haiti čelní místo. Právě na Haiti se kromě jiného snaží řešit problém s chybějícími zdroji pitné vody pro obyvatele ostrova. Část své pomoci v této oblasti se organizace Food For The Poor rozhodla outsourcovat na vrtařské mise projektu Praga-Haiti.
 
První smlouvu s touto americkou organizací máme sjednanou na 6 studní, jež bude Food For The Poor ze značné části financovat. Na základě vyhodnocení prvního cyklu spolupráce máme předjednané další spolufinancování výstavby studní na severozápadě Haiti.