Praga-Haiti

Poslední pokus v tomto roce získat náš materiál, který stále není možné odvézt z přístavu, podnikají v těchto dnech členové naší mise na Haiti. O víkendu totiž odlétají zpět do České republiky. Začátkem roku 2011 vyrazí na Haiti nová mise, která dokončí proces proclení a začne vrtat studny v severozápadní části Haiti.
Práce našich vrtařů

Dnes ráno naši lidé psali, že se opět chystají jet do Port-au-Prince vyhledat ředitele odboru z ministerstva financí, jehož chybějící podpis má být poslední překážkou pro odvoz našich aut z přístav na sever Haiti. Vzali si s sebou i místního lékaře, který by jim měl pomoci ve vyjednávání. Za proclení bojuje i senátor za oblast, ve které budou studny vrtány. Bohužel, kvůli násilnostem, které se na Haiti strhly po vyhlášení výsledků voleb, byly celý minulý týden úřady uzavřené. Situace se již naštěstí uklidnila, ale tyto dny jsou poslední, které vrtaři této mise tráví na Haiti, protože v neděli kolem poledne by měli přistát na ruzyňské letiště. 

Další plány

Začátkem příštího roku, jakmile to bude možné a bezpečnostní situace na ostrově bude stabilní, by měl na Haiti vyrazit další tým, jehož úkolem bude dokončit proclení našich aut a materiálu, aby se již v prvním čtvrtletí roku 2011 mohly začít vrtat první studny. I přes nepřízeň okolností letošního podzimu věříme, že celý projekt má smysl a může konkrétně zlepšit životní podmínky mnoha lidem, kteří žijí ve velké bídě. I proto děkujeme všem dárcům, kteří posílají peníze na náš účet či pomocí DMS a samozřejmě budeme velmi vděční za vaši další podporu. (Zde najdete informace o tom, jak je možné projekt podpořit )